Make your own free website on Tripod.com




     2007 ICC Student Council Officers
     SY 2007-2008 Student Council Officers (All Branches)
     List of SY 2007-2008 Student Council Officers:
     ICC Imus: President - Jaime Domingo Jr; Vice President - Silvino Tanio Jr.;
 Secretary - Lea dela Cruz; Treasurer - Kimberly Bare; Auditor - Aris Mercado;
 PRO - Roma Ann Crusim; Sgt-at-Arms - Shiela May Caraan & Jobert Bryan Tirados;
 Muse - Sheela Rose Paraiso; Escort - Mark Anthony Diaz; Councilors(6): Jell John Pareja,
 Ramon Carlos Lucero, Mel Allen Omanio, Nova Aguibay, Irish Ann Macalima, Jerilei Saflor.
     ICC Las Piñas: President - Joan Morales; Vice President - Roberto Ilao;
 Secretary - Lian Lachica; Treasurer - Aliya Aruk; PRO - Bryan Crespo; Auditor - Audie Nieva;
 Sgt-at-Arms - Ron Elias Aganan & Leah Dador; Muse - Jennifer Mentisa;
 Escort - Christian Manuel; Councilors(6): Stephanie Encina,Jaynalyn Eusebio,
 Angelique Devanadera, Jhessa Solano, Kenny Ray Galeta, Lorna Javier.
     ICC Rosario: President - Alexander Monter; Vice President - Charie Teodoro; 
 Secretary - Marichu Arias; Treasurer - Jessalyn Toledo; Auditor - Marie Neale Parado;
 PRO - Rolan Ligtas; Sgt-at-Arm - Cecilia Galisanao & Ronard Arcaira; Muse - Claudy Adlawan;
 Escort - Jaynard Roxas; Councilors(6): Bryan Pacardo, Eroll Cinco, Mark Anthony Cabauatan,
 John Paul Casto, Jenilyn Consigna, Melody Fajardo.
     ICC GMA: President - Pedro Peña Jr; Vice President - Jennifer Villarino;
 Secretary - Eunice Daraway; Treasurer - Marites Cena; PRO - Miracle Osias;
 Auditor - Alfie Echiverri; Sgt-at-Arms - Matheuw Pantino & Camille Elbo;
 Muse - Rowella Sulit; Escort - Alfie Eculla; Councilors(6): Timothy Pantino, Maricar Solis,
 Mae-Ann Lanuzo, Jesus John Ompad, Christian Provido, Sheryl Abadiano.
     ICC Dasmariñas: President - Evangeline Ditalo; Vice President - Micaella Dela Cruz; 
 Secretary - Marie Fe Gumawang; Treasurer - Jocelyn Gono; Auditor - John Paul Ramirez;
 PRO - Princess Maureen Ygot; Sgt-at-Arms - Racquel Dy & Kingsley Cabudbud;
 Muse - Janet Bunda; Escort - Roily Sabiaga; Councilors(6): Roy Patron, Roly Visitacion,
 Rey Andrew Sapida, Shiela Austria, Bernardo Garma, Mark Anthony Cabantog.
     ICC Alabang: President - Rowel Dawa; Vice President - Marinel Parica;
 Secretary - Rosemarie Velasco; Treasurer - Cherrymin Estrera; Auditor - Fevy Cahutay;
 PRO - Janet Gardoce & Alfonso Roa II; Sgt-at-Arms - Cevimee Ybesate & Jim Opina;
 Muse - Nancy Villadolid; Escort - William Domingo; Councilors(6): Abigail Dionson,
 Byron Loto, Alyssa Mariz Bocalbos, Hailee Asuncion, Ginalyn Repasa.
     ICC Bacoor: President - Jojo Granada; Vice President - Carlo Pastidio;
 Secretary - Catherine Bautista; Treasurer - Paulyn Joy Rodriguez; Auditor - Mailyn Baltazar;
 PRO - Mark Joseph Tiongson; Sgt-at-Arms - Jasper Lim & Chona Sabire; Muse - Mary Rose Tabi;
 Escort - Jayson Cartago; Councilors(6): Hazel Regondola, Cecille Tabbad, Dante Sabillo,
 Reed Barrientos, Ma. Isabel Cinco, Angelo Galvez.
     ICC Silang: President - Kimpee Eusebio; Vice President - Ma. Jirah Valencia;
 Secretary - Pie Joy Descuatan; Treasurer - Heidi Añonuevo; Auditor - Camelle Estrada;
 PRO - Danilo Mendoza; Sgt-at-Arms - Julius Caesar Solomon & Ria Bonganay;
 Muse - Grace Satairapan; Escort - Neil Chester Peji; Councilors(6): Brian Sierra,
 Raquel Nicdao, Ronell De Torres, Juvy Ann Sotto, Jhoan Balababa, Andrew Amon.